![](https://www.tvarad.ro/public/media/1000/54/fa/27/54fa27290d777eab919092e05882a9e1.jpg)
Ediţie specială „Glasul Tribunei”, ora 20, TV Arad.
22.10.2018
Derby-ul Vestului se va juca sâmbătă de la ora 12:00 pe Stadionul “Dan Paltinişanu” din Timişoara!
În această seară, de la ora 20:00, va invităm la o ediţie specială a emisiunii Glasul Tribunei, alături de antrenorul formaţiei arădene, Ionuţ Popa, cel mai experimentat fotbalist din lot, Andrei Enescu, şi Rafael Iuga, singurul jucător din actualul lot care a evoluat în ambele partide din ediţia precedentă.
În sezonul precedent, ambele formaţii au obţinut câte o victorie: bănăţenii, 2-1 în partida tur, iar arădenii, 3-0 la masa verde, în retur.